Bordou derbi, Lion ostao na vrhu!

• 18. novembar 2012.

• 23:11

U poslednjoj utakmici 13. kola francuskog šampionata, Bordo je na svom terenu bio bolji od Marseja, što je ishod koji ide u prilog vodećem Lionu.

Da će u francuskoj Ligi 1 doći do smene na vrhu tabele bilo je jasno još posle poraza Pari Sen Žermena, bilo je samo pitanje ko će preuzeti čelnu poziciju, a večeras je postalo poznato da je to ekipa Liona.

Marsej je večeras u derbiju protiv Bordoa bio u prilici da eventualnim trijumfom dođe na vrh tabele, ali umesto toga, pobedu su odneli Žirondinci, koji su pred svojim navijačima slavili rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Gufran u 52. minutu, pa se ovim trijumfom Bordo probio na drugo mesto na tabeli.

Prethodno je i Nica istim rezultatom savladala Tuluz, a jedini gol delo je Cvitaniča u 60. minutu. Nemanja Pejčinović u ekipi Nice, odnosno Pavle Ninkov kod gostiju, svih 90 minuta su bili akteri ovog meča.

Podsetimo, Lion se na vrh tabele probio pobedom od 3:0 na Žerlanu protiv Remsa.