nedelja 09.12.2018.
22:40

U okviru 15. kola španske Primere, Betis je ugostio povratnika u najviši rang.

EPA-EFE/QUIQUE GARCIA

Fudbaleri Real Betisa slavili su pred svojim navijačima protiv Rajo Valjekana sa 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, videli smo dobru priliku u 12. minutu za domaćina, koju nije iskoristio Kanales, vezista je iz dobre pozicije poslao loptu pored gola.

Na startu drugog dela, Embraba preti domaćinu sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac otišao levo od gola rivala.

U 58. minutu glavni sudija Huan Martinez Munuera konsultuje VAR zbog potencijalnog penala za domaćina, nakon konsultacije donosi odluku da dosudi jedanaesterac u korist Betisa, koji na isteku jednog časa igre u gol pretvara sjajni Lo Selso.

U 76. minutu, nekarakterisitčan prodor štopera Betisa Sidneja, ostavili su mu gosti puno prostora, on je to iskoristio, došao do kaznenog prostora rivala, namestio se na udarac i duplirao prednost domaće ekipe.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, Betis je nastavio sa dobrim partijama ove sezone, sada su sedmi na tabeli sa 22 boda, dok je Rajo pretposlednji sa 10 bodova.