BORBA ZA TITULU: Barsa vs Atletiko 1-1 (kraj)

• 17. maj 2014.

• 17:49

Madridski Atletiko je prvak Španije!!! U odlučujućem susretu, Barsa povela u prvom poluvremenu golom Sančeza, Godin početkom drugog izjednačio na 1:1! Atletiko od 18. minuta igra bez povređenog Dijega Košte, a od 22. i bez Arde Turana!

Treba li i napominjati da su tribine Kamp Noua ispunjene do poslednjeg mesta i da je atmosfera fenomenalna...

Uvodni minuti meča protiču u blagoj inicijativi Barselone, Atletiko je pripretio u 5. minutu posle slobodnog udarca, ali nije bilo veće opasnosti po gol Pinta.

U 10. minutu nova pretnja pred golom Barselone posle centaršuta ka petercu, ali je Pike u poslednjem trenutku izbio loptu u korner.

Međutim, pet minuta kasnije prve velike brige za Madriđane, Dijego Košta se požalio na povredu i neizvesno je hoće li moći da nastavi meč!

Na žalost navijača Atletika, Dijego Simeone je već u 18. minutu morao da npreavi prvu izmenu! ''Jorgandžije'' nastavljaju borbu bez najboljeg igrača, na terenu je Adrijan!

Što je još gore, pitanje je da li će moći da nastupi i protiv Reala u finalu Lige šampiona!

Ali tu malerima Atletika nije kraj! Samo četiri minuta kasnije, dok je Dijego Košta plakao na klupi Madriđana (pogledajte OVDE), usledila je još jedna povreda u njihovim redovima - ni Arda Turan ne može da nastavi meč, Simeone vrši i drugu izmenu, a igra se tek 23. minut! Ušao je Raul Garsija!

Spain Soccer La Liga

U 27. minutu prva prava prilika za Barselonu, odličan prodor i centaršut Danija Alveša sa desne strane, ali Pedro šutira glavom tik iznad prečke! Ostaje 0:0.

Još jednom da podsetimo, Barseloni večeras samo pobeda donosi titulu, Atletiku trenutni rezultat u potpunosti odgovara.

Ali samo do 34. minuta! 1:0 vodi Barsa!!! Aleksis Sančez je strelac!

Ponovo je Barsa gradila akciju sa desne strane, lopta je bila upućena ka Mesiju, on ju je ostavio za Sančeza, a ovaj snažnim udarcem, iskosa sa desne strane savladao Kurtou
!

VODEĆI GOL BARSE MOŽETE POGLEDATI OVDE.

Atletiko više nema šta da čeka, i finiš prvog poluvremena protiče u ofanzivnijoj igri gostiju. Čak tri kornera izveli su Madriđani u poslednjih par minuta prvog poluvremena, dobro su pritisli Katalonce, ali taj njihov pritisak nije doneo rezultat.

Na poluvremenu - 1:0 za Barselonu!

Kako je završeno prvo, tako je počelo i drugo poluvreme, Atletiko nastavlja sa napadima, pokušavaju gosti da što pre dođu do izjednačujućeg gola.

I u tome su uspeli već u 49. minutu!!! Dijego Godin - 1:1!!!

Isplatila se inicijativa i hrabra igra oslabljenog Atletika. U 49. minutu iznudili su korner sa desne strane, izveo ga je Gabi, a najviši u skoku bio je Godin, koji je udarcem glavom poslao loptu u desni ugao Pintovog gola!

Godinov gol možete pogledati OVDE.

Ponovo Atletiko ima rezultat koji mu donosi titulu!

U 57. minutu prva izmena i u Barseloni. Izašao je Buskets, koji je dobio udarac u jednom vazdušnom duelu, a umesto njega na terenu je Song.

Sada je ponovo ekipa Barselone ta koja mora da napadne, ona to i čini u prepoznatljivom stilu, uz znatno veći posed lopte, ali u nastavku ne uspevaju da ozbiljnije ugroze gol Kortoe.

Vreme radi za ''Jorgandžije''...

U 64. minutu Leo Mesi je uspeo da iz gužve pred golom Atletika zatrese mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda... Ostaje 1-1.

Simeone je nešto kasnije izvršio i treću izmenu, u igri je Sosa umesto Adrijana, dok Martino na teren šalje Ćavija umesto Fabregasa na 13 minuta do kraja utakmice.

Atletiko je sve bliži tituli!

Ulazimo u sam finiš meča, Barselona ne uspeva da dođe do gola koji bi joj doneo titulu, Atletiko se umešno brani...

I tako je ostalo do kraja - gotovo, Atletiko je prvak!!!