Bono poklonio pobedu Realu, očajna reakcija golmana Sevilje rešila derbi na "Sančez Pishuanu"

Autor: Aleksandar Golubović
subota 05.12.2020.
18:07

Kraljevski klub prekinuo seriju od tri meča bez trijumfa.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Real Madrida prekinuli su seriju od tri meča bez pobede u španskoj Primeri pobedom na gostovanju Sevilji 1:0 u derbiju 12. kola.

Meč je odlučila očajna reakcija golmana Sevilje Bona, koji je u 55. minutu očajno reagovao na prizeman centaršut Mendija.

Neuspeo pokušaj Žuniora Vinisijusa da dođe do lopte kao da je zbunio marokanskog golmana koji je reagovao poput početnika poslavši loptu u sopstvenu mrežu.

Trener Reala Zinedin Zidan rešio je šansu u napadu osim Karima Benzeme pruži Vinisijusu i Rodrigu.

Sevilja je uglavnom bila ta koja je držala loptu, ali je Real bio nešto konkretniji.

Prvu ozbiljniju priliku imao je Toni Kros čiji je udarac u 21. minutu završio pored gola.

U finišu poluvremena Bono je maestralno zaustavio pokušaj Benzeme, a na prvi ozbiljniji pokušaj Sevilje čekalo se sve do 52. minuta kada je Luk De Jong slabo šutirao iz izgledne pozicije.

Đulen Lopetegi je trostrukom izmenom u 64. minutu pokušao da razmrda ekipu, a među fudbalerima koji su ušli bio je i reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

Upravo je Gudelj u 75. minutu sjajno pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala pored stative, a poslednju šansu za izjednačenje propustio je Lukas Okampos desetak minuta kasnije.