Bombe Čarlija Adama zavile malerozne 'Đavole' u crno

• Autor: Boban Filipović

• 01. februar 2014.

• 17:59

Mančester Juanjted poražen na 'Britaniji' od Stouka sa 2:1, oba gola za pobednike postigao bivši vezista Liverpula.

Mukama Dejvida Mojesa nema kraja, samo što su se oporavili Van Persi i Runi, koji su danas zaigrali zajendo u špicu napada, naišli su novi pehovi za aktuelnog šampiona Engleske.

Nemanja Vidić je suspendovan zbog zarađenog crvenog kartona na 'Stamford Bridžu', na štoperskim pozicijama počeli su Džoni Evans i Fil Džons, ali su se obojica povredila do poluvremena!

U međuperidu između njigovim povreda (11-45 min), Čarli Adam je u 38 minutu meča izveo jedan dalekometni slobodnjak, lopta je na putu ga golu pogodila Kerika i završila u mreži.

Zadnji vezni Mančester Juanjteda baš nema sreće, zakačila ga je lopta i prilikom Etoovog prvog golana 'Stamford Bridžu'.

Pomenuti Majkl Kerik je u nastavku bio prinuđen da igra štopera jer je umesto povređenog Džonsa Mojes u igru ubacio Velbeka. i to u paru na Smolingom koji se sa početne pozicije desnog beka prebacio u sredinu, mesto uz desnu aut liniju zauzeo je Rafael koji je zamenio rano povređenog Evansa.

Početak drugog dela igre gosti nisu mogli da požele. Gruba greška odbrane Stouka, Huan Mata divno asistira Van Persiju, a Holanđanin u svom maniru sprovodi egzekuciju. Igrao se 47. minut.

Međutim, samo pet minuta kasnije, Čarli Adam vraća prednost domaćinu novom bombom za erupciju oduševljenja na 'Britaniji'.

Do kraja meča ostalo je 2:1 za domaćina, gostima nije pomoglo ni sedam minuta sudijske nadoknade! Probao je Mojes sa Ćićaritom u finišu, koji je ušao umesto Van Persija, nije pomoglo.

Povrede u taboru aktuelnog šampiona i česte izmene izazvane poenutim pehovima spečile su da na terenu vidimo Darena Flečera koji danas slavi 30. rođendan, a meč je počeo sa klupe.