• Autor: Nikola Miloradović

• 11. septembar 2016.

• 14:27

Izabranici Roberta Donadoija, slavili su u utakmici trećeg kola Serije A.

Golovima Verdija iz slobodnog udarca u 23. minutu i Di Frančeska u 74, Bolonja je povela protiv Kaljarija koji je do 54. minuta (crveni karton Storari) pružao sasvim solidan otpor.

Na kraju je bilo 2:1, a utešni gol za goste je postigao Bruno Alveš iz slobodnog udarca, pred sam kraj susreta.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno, čak su i gosti bili za nijansu bolji rival, ali je domaćin na odmor otišao sa prednošću zahvaljujući sjajnom golu Verdija.

Simone Verdi
je realizovao slobodan udarac iz velike udaljenosti, a taj gol kao i sve ostale sa ovog susreta pogledajte OVDE.

Drugo poluvreme je bolje otvorio Kaljari, a onda je usledio i taj odlučujući 54. minut.

Jednu dubinsku loptu je prihvatio napadač domaćih, golman Kaljarija Marko Storari je krenuo napred, kako je protivnički napadač bio u izglednoj prilici.

Uspeo je iskusni golman da sačuva mrežu, ali je pritom zakačio protivničkog fudbalera i dobio direktan crveni karton.

Na 2:0 je povisio Di Frančesko, na asistenciju Ladislava Krejčija.

Nakon tog gola je usledilo opuštanje domaćih igrača, a njihovu nonšalantnost je kaznio iskusni Portugalac Bruno Alveš.

On je fantastičnim udarcem sa preko 25 metara zatresao mrežu da Košte i vratio neizvesnost u meč.

Do kraja nije bilo promena te su tri boda ostala na "Renatu Dal'Ari".