subota 06.10.2018.
16:54

U okviru osmog kola Serije A, Kaljari je ugostio Bolonju.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Kaljarija ostvarili su drugi trijumf u tekućoj sezoni, kako su na svom stadionu porazili Bolonju sa 2:0 (1:0).

Igrao se 22. minut, kada je Žoao Pedro doneo prednost domaćinu, odlično je skočio nakon centaršuta Kastra i matirao golmana Bolonje za 1:0.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promena, da bi nakon samo par minuta igre u nastavku gosti pripretili preko Falćinelija, ali je napadač Bolonje za malo bio neprecizan.

A onda, u 69. minutu, Kastro ovoga puta centrira sa desne strane i malte u glavu pogađa Pavoletija, koji bez većih problema duplira prednost domaće ekipe.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, Kaljari je upisao tri boda, pa su sada na 13. mestu Serije A sa devet bodova iz osam kola, dok je Bolonja 16. sa dva boda manje.