Bog pa Mesi!

• 22. novembar 2014.

• 21:46

Drugim golom na utakmici sa Seviljom argentinski internacionalac Lionel Mesi postao je najbolji strelac u istoriji španske Primere. Prethodni rekord na snazi je bio više od pola veka a Mesiju od večeras nema ravnog.

Dvanaesto kolo španske Primere u sezoni 2014/2015 i duel između Barselone i Sevilje na "Kamp Nou" ostaće ispisan velikim slovima u istoriji ovog takmičenja.

Više od pola veka čekalo se da neko ugrozi rekord koji je Telma Zara držao po broju datih golova u španskom prvenstvu a večeras je to pošlo za rukom Lionelu Mesiju.

Argentinski internacionalac izjednačio je rekord slavnog Baskijca golom koji je u prvom poluvremenu duela sa Seviljom postigao iz slobodnog udarca.

Drugi deo meča doneo je nastavak Mesijeve igranke i još dva pogotka koja je Argentinac spakovao u mrežu Beta a onaj iz 72. minuta ostaće upamćen za sva vremena.

Ne po lepoti i značaju jer je Barselona već vodila sa 3:1 a gol je postignut uklizavanjem na nabačenu loptu, već zbog toga što je Mesi njime stigao do kote do 252 gola u španskom prvenstvu i izbio na čelo liste najboljih strelaca svih vremena.

Mesi je potom upisao i 253 pogodak i kompletirao het-trik na večerašnjoj utakmici a za sva vremena ostaće i slika proslave drugog Argentinčevog gola na utakmici kada je omaleni napadač završio na rukama svojih saigrača.