Boaš ne krivi Adebajora...

• 17. novembar 2012.

• 17:36

Menadžer Totenhema Andre Viljaš Boaš nije bio nezadovoljan igrom svog tima bez obzira što su Sparsi doživeli težak poraz u derbiju severnog Londona.

Totenhem je doživeo treći uzastopni poraz u PL a današnji na "Emirejtsu" posebno boli jer ga je naneo veliki rival.

Sparsi su od 18. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Emanuela Adebajora koji je doveo goste u vođstvo osam minuta ranije.

Kako je Arsenal do kraja meča u potpunosti iskoristio brojčanu prednost i slavio sa 5:2 očekivalo se da Boaš bude nezadovoljan potezom bivšeg reprezentativca Togoa ali to nije bio slučaj.

"Isključenja su sastavni deo fudbala. Smatram da je sudija doneo pravu odluku a ja sam ponosan na igru svog tima. Ako se uzme u obzir da smo bili brojčano slabiji onda ne mogu da doživim današnji rezultat kao poraz jer su moji igrači pokazali želju i ambiciju da dođu do poziivnog rezutlata" rekao je Boaš.

Totenhem se nakon poraza od Arsenala nalazi na osmoj poziciji na tabeli sa 17 osvojenih poena ali bi to mesto moglo da bude ugroženo u zavisnosti od toga kako će odigrati klubovi koji se nalaze ispod Sparsa na tabeli.