Blickrig Liverpula, Salahova golčina, "Redsi" ne odustaju!

nedelja 14.04.2019.
18:49

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se sve promenilo za par minuta igre u nastavku.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Liverpul je na "Enfildu" dočekao Čelsi, pre pet godina su se takođe sastali na ovom stadionu, kada je Čelsi upisao trijumf i naneo veliki udarac "Redsima" u borbi za titulu.

Istog tog dana Siti je savladao Kristal Palas sa 2:0, kasnije je i podigao trofej u Premijer ligi, a interesananto je da su "Građani" i danas bili bolji od "Orlova", pa se stekao utisak da bi istorija mogla da se ponovi.

Džerard se pre pet godina okliznuo i otvorio put Čelsiju ka pobedi, ovoga puta jedno klizanje neće uticati toliko na "Redse", kako su na startu drugog poluvremena u samo par minuta dva puta zatresli mrežu "Plavaca".

Igrao se 51. minut, kada je Henderson sa desne stative prebacio loptu na levu, tamo je usamljen bio Mane, koji glavom postiže gol za 1:0.

Samo dva minuta kasnije, Salah je rešio da oproba svoj udarac sa 20ak metara udaljenosti, fantastično je šutirao i pocepao mrežu iza Kepe, 2:0 za Liverpul, koji ide ka jednoj od najbitnijih pobeda u sezoni.

Mogao je Azar da ih šokira u 59. minutu, izbegao je ofsajd zamku, prevario Alisona, ali je pogodio stativu, sreća je pogledala Liverpul.