nedelja 06.01.2019.
20:24

"Kraljevski" klub nastavio da razočarava.

EPA-EFE/ALVARADO

Fudbaleri madridskog Reala su u okviru 18. kola španske Primere dočekali Real Sosijedad, gosti su priredili iznenađenje, kako su slavili sa 0:2 (0:1).

Poveli su već u trećem minutu fudbaleri ekipe iz San Sebastijana, Kazemiro je oborio Merina u svom kaznenom prostoru, siguran izvođač najstrože kazne bio je Vilijan Žoze.

Imao je Real već u desetom minutu idealnu priliku da poravna rezultat, Benzema je dobio loptu na ivici peterca, zahvatio je volej i poslo loptu pored gola, bio je neometan Francuz.  Ta dva detalja pogledajte OVDE.

U 23. minutu nova šansa za Madriđane, Modrić je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je Ruli dobro intervenisao.

U finišu najpre šansa za Kazemira, koji glavom tuče preko gola, a potom u nadoknadi prvog dela Lukas Vaskez pogađa stativu.

Otišlo se na odmor sa 0:1 u korist Sosijedada, da bi nakon četiri minuta igre u nastavku fantastični Ruli sačuvao pokušaj Varana.

Usledila je prilika na drugoj strani, Ojarzabal je tukao preko gola iz dobre pozciije, da bi u 51. minutu Vinisijus pripretio gostima, ali je za malo bio neprecizan.

Sjajan šut Adnana Januzaja videli smo u 53. minutu, ali je bivši igrač Junajteda tukao pored gola, a onda se u 61. minutu utakmice dogodio prelomni trenutak, Lukas Vaskez je neoprezno startovao i zaradi drugi žuti karton, "Los Blankosi" su ostali sa igračem manje.

Mogao je Real sa igračem manje odmah do pogotka, Ramos je bio u idealnoj prilici, šutirao je sa samo par metara, ali je večeras neverovatni Ruli uspeo da mu isparira i sačuva njegov udarac, samim tim i svoju mrežu.

Nakon još jedne propuštene prilike Vinisijusa, u 83. minutu Ruben Pardo stavlja tačku na ovaj susret, glavom je zatresao mrežu Reala nakon odličnog centaršuta Vilijan Žozea.

Na kraju trijumf Sosijedada, kriza Reala je produbljena, čini se da od titule već sada nema ništa, ostaje da se vidi koliko će se i drugi trener ove sezone, Santijago Solari, zadržati na klupi tima.

Real nakon poraza čak peti, ovo im je bio šesti izgubljen meč ove sezone, nakon 18 kola imaju 30 bodova, dok je Sosijedad 11. sa osam bodova manje.

61 Komentara

Badr Hari
Monday, 07.01.2019
14:48

Nešto ne videh da je golman Sosijedada i pipnuo Viniciusa, al' sve i da jeste zabrinjavajuće je što svi komentarišu 'e neka su i njih jednom oštetili'. :D Zašto li je tako? A da, znam, zato što su ljudi 'ljubomorni' na velike uspehe Reala, a ne zato što im je mukica da gledaju kako se bezočno krade u korist Reala, naročito intenzivno u poslednjih 5 godina. :D

Igorinho
12:57

Zidana i Ronalda ima od blata da prave...

Steffmajster
11:47

zasto nemoguca, pa prosle godine su bili 13 poena iza Barse u ovom trenutku, a sada 10

Madrilenjo
01:15

Nema sta Real jaci mnogo bez Ronalda :D

mihac_reds
Sunday, 06.01.2019
23:14

Gde je taj takozvani najbolji igrac na svetu?

Wolverine
22:50

Realno, da su imali malo sreće izvukli bi x.

Mirjevac
22:44

Ljudi vise ovo nije interesantno da real ili gubi svaku ili igra nereseno, morace de se nesto desi, morace Perez da razgovara sa Fudbalskim savezom Spanije da vrate Realu sudije, inace ovako je sve dosadno! Od kad sudije NE igraju za Real on nikaako da podigne glavu i od kako se ramos i ostali ne dopinguju skoro svaku utakmicu gube, ovo je postalo dosadno, zato pravda za Real da im se vrate sudije!

22:19

Cekaj Modric je proglasen za najbolje igraca na svetu?

IIIPlava Horda GGMU?
21:45

Kakvo ovo vreme dolazi, kotrlja se kraljevska kanta sirom Spanije, evo sad poce redovno i u Madridu, a sa VAR-om kotrljanje krece i u LS.

Jack Rackham
21:39

Ako, ako, dosta su i krali

conecorleone
21:38

Da zanemarim sudije koje su sudile na stetu Reala kao mnogo puta u primeri, ovaj tim je krs. Perez prvo sto treba da uradi nakon sto Solariju da otkaz jeste da da neopozivu ostavku i da ode jer poteze koje je povukao prethodnih par meseci donelo je veliku stetu. Od ekipe od koje su svi zazirali,koja je pobedjivala toliko puta fudbalske velikane,osvajala tolike trofeje postali su tim za sprdnju,Benzeminih 7 golova je uzasno i Bejlova 28 povreda isto ali se to pokrivalo kad imas igraca koji donese 50 golova direktno a indirektno jos 20 tak. Posle duzeg vremena se desilo da postoji hemija u ekipi,da igraju svi na visokom nivou i to zaslugom Zidana koji je fudbalski umetnik a i njega je Perez uspeo da otera. Kad pogledam statistiku Real je pod Zidanom imao najvise strelaca od svih timova iz lige petice,svi su igrali i ginuli za dres,koliko preokreta,koliko zelje da se pobedi i sa svakom ekipom su imali pozitivan skor. Nijedan igrac ne igra na nivou i u formi u kojoj su bili prethodnih godina a niko drugi nije kriv nego Perez i zato je najbolje da taj covek napusti Real.

Boixos_Nois
22:38

Zbog sudija su osvojili sa Zidanom i jedinu titulu u zadnjih 5 godina

Mirjevac
22:47

Kad je i ko to iz Reala postizao 50 golova, vec dugi niz godina je to igrac iz Barce koji daje po 50 gola i jos toliko asistencija a ne iz reala! Jes da je Ronaldo davao golove ali svi su za njega igrali, Ronaldo dvao golove ali asistencije nisu ni bile! Ovo je sve zato sto sudije vise ne igraju za real!

Stefan Stojkovski_fb
21:37

Sta vas cudi ne znam... Ovo su klasicne realske utakmice i ovu i protiv vilareala. Real igra istu igru 10 god vec , samo tu je bio Ronaldo da da 2 ili 3 golova i utakmica bi zavrsila 3:2 ili 4 :2 uz kojum srecom bale,benz i ostali daju jos jedan...

Bidza i Tridza
21:30

Bio je penal za Real mada sa ovakvom igrom ni 2 penala im nista ne znace.

Monte_Kristo
21:40

Znacio bi im taj penal,cist ko suza je bio,gde je Var sad,kakav je smisao Vara kad opet postoji nepravda,i bili su bolji,nisu uopste toliko los e igrali,sta su sve promasili.

22:11

Mozda bi im pomogao taj penal al oni su generalno slabi ove sezone. Daleko je to od pravog Reala. Treba im trener kod kojeg nema labavo i par pojacanja.

Rasel Krou
21:29

Pravi naslov, bukvalno blamiranje, Solari put pod noge, Florentino odrijesi kesu, zavrsicemo u minus 20, ko Inter i Celzi.

21:42

Covece ja i dalje ne verujem kako smo vam uvalili onu krsinu, zar njemu Navas da greje klupu? Videli ti onaj drugi gol, lik krene pa stane, ne zna ni sta radi, izgubljen u prostoru. Kepa je za to drvo drvoseca.

El Clásico leyendas
23:48

ta krsina je najmanji problem . najveci problem je nedostatak gol igraca

Rasel Krou
22:49

Kepa je kanta svoje vrste sto je vise puta i potvrdio ove sezone u jacim utakmicama, golman od 80 miliona koji prima golove sa 30 metara od igraca sa klupe, klasa, nema sta. Uvaljivanje je kada vam neko uzme 70 miliona za Moratu koji nije u TOP 10 strijelaca lige.

INTERnacionalist
21:57

...hahahahaha,aj ti pljuj po Interovim vijestima a za vas smo Barselona lično! Uuuiiiippppppppp..