• Autor: Aleksandar Obrenović

• 07. jun 2016.

• 22:43

Reprezentacija Španije nije danas bila na svom nivou protiv Gruzije.

Španija definitivno važi za jednog od favorita na Evropskom prvenstvu, ali ono što je sigurno jeste da atmosfera u ekipi nije na najvišem mogućem nivou.

Nedostaje nekoliko igrača koji su igrali u kvalifikacijama, Del Boske je dosta menjao sastav, pa tako se sada na putu za Francusku neće naći igrači poput Dijega Košte, Santija Kazorle, Saula Nigeza, Iska...

Ovo je neke navijače razbesnelo, pa je sada atmosfera narušena, što se moglo i videti u meču protiv Gruzije.

Španija je danas poražena od reprezentacije sa Kavkaza rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola na ovom meču bio je Okriašvili u 40. minutu. Igralo se u Madridu na stadionu Hetafea po imenu Alfonso Perez.

Moramo napisati da je Španija danas bila dominantna kada se radi o posedu lopte, imali su oko 75%, preko 15 upućenih šuteva ka golu, ali niti jednu loptu gruzijski golman nije vadio iz mreže.

Tijago i Lukas Vaskez su imali prilike da načnu golmana Gruzije u prvom poluvremenu, Nolito i Silva u drugom, ali promene rezultata nije bilo.

Španija se nalazi u grupi D Evropskog prvenstva u Francuskoj gde igraju protiv Češke, Turske i Hrvatske, a sa ovakvom igrom možda možemo očekivati i neko neprijatno iznenađenje u grupnoj fazi.

Prvi meč Španija igra protiv Češke 12. juna od 15 časova u Tuluzu.