BL - "Vukovi" se u poslednjem minutu isčupali protiv Frankfurta, Srbi ukočili

ponedeljak 22.04.2019.
22:43

U okviru 30. kola Bundeslige, Ajntraht je gostovao u Volfsburgu.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Volfsburga su na svojoj "Folksvagen areni" dočekali Ajntraht iz Frankfurta, domaćin se u poslednjem minutu dokopao boda, na kraju 1:1 (0:0).

Prvu priliku imao je domaćin, igrao se deveti minut kada je odbrana Frankfurta u poslednji čas izblokirala Vehorsta.

Lepu šansu je u 38. minutu za goste imao Filip Kostić, šutirao je Kragujevčanin jako dobro sa ivice kaznenog prostora rivala, ali je lopta na njegovu nesreću proletela pored leve stative.

Pasijensa je bio u prilici samo dva minuta kasnije da donese prednost gostima, ali je Pervan odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon samo par minuta igre u nastavku sudija gledao snimak, da bi zaključio da li je Sebastijan Rode zaslužio crveni karton.

Procenio je da je to ipak bilo za žuti, pa su snage ostale izjednačene.

Velika šansa za "Vukove" u 57. minutu, kada je Nohe glavom pogodio prečku, imali su gosti ovoga puta sreće.

Samo osam minuta kasnije, Arnold tuče sa ivice kaznenog prostora i pogađa stativu! Ponovo je sreća bila na strani Frankfurta.

Novu priliku Arnold je propustio u 76. minutu, kada je Trap dobro intervenisao, da bi samo dva minuta kasnije prednost Frankfurtu efektnim udarcem doneo Džonatan de Guzman.

Kada se činilo da će Ajntraht odneti ceo plen, pravdu je zadovoljio Džon Bruks, koji je nakon divne asistencije Klausa pogodio mrežu Kevina Trapa za 1:1 u 90. minutu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, obe ekipe donekle mogu biti zadovoljne podelom bodova.

Gaćinović i Kostić su proveli svih 90 minuta na terenu, dok je Jović igrao di 69. minuta, kada ga je zamenio Rebić.