BL - "Vukovi" odneli čitav plen iz Berlina

• 16. februar 2014.

• 19:29

U poslednjem meču 21. kola nemačke Bundeslige fudbaleri Volfsburga ostvarili su jako važnu pobedu koja ih ostavlja u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Preokretom u duelu sa Hertom, "Vukovi" su poneli čitav plen iz Berlina.

Ekipa našeg Slobodana Medojevića ostvarila je jedanaestu pobedu u tekućoj sezoni a četvrtu na gostovanjima.

Volfsburg je kao gost savladao ekipu Herte rezultatom 2:1 (0:1) nakon preokreta u drugom delu susreta.

Golove pogledajte OVDE!

Herta je posle prvih 45 minuta imala minimalnu prednost koju joj je doneo Norvežanin Skjelbred pogotkom u 21. minutu. Skjelbred je "oduzeo" loptu svom saigraču a potom iz drugog pokušaja uspeo da pogodi mrežu gostiju.

Preokret je usledio u periodu od 58. do 78. minuta susreta, kada Nohe i Kaliđuri pogađaju za vođstvo Volfsburga i, ispostavilo se trijumf "Vukova".

Posebno je bio lep pogodak koji je odlučio pobednika a postigao ga je Kaliđuri u 78. minutu susreta. Osam minuta nakon što je ušao u igru, Kaliđuri je "nategao" iskosa sa leve strane i postigao prelep pogodak za tri boda Volfsburga.

Slobodan Medojević proveo je svih 90 minuta na terenu a njegov Volfsburg nakon današnje pobede preskače Borusiju Menhengladbah na tabeli i dolazi do pete pozicije sa 36 osvojenih bodova.