nedelja 28.04.2019.
17:24

Preokret i važna pobeda ''Vukova'' na teškom gostovanju.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Danas se igraju dve preostale utakmice 31. kola Bundeslige, a u prvoj od njih Volfsburg je kao gost savladao ekipu Hofenhajma rezultatom 4:1.

Ovim trijumfom Volfsburg je prišao na samo bod zaostatka za današnjim rivalom koji zauzima sedmo mesto, poslednje koje vodi na evropsku scenu.

Domaći tim je odlično započeo ovaj meč. Već u devetom minutu Hofenhajm je poveo golom Šalaja, a šest minuta kasnije mogli su i da dupliraju prednost, s obzirom da su iznudili jedanaesterac. Ali, hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nije bio precizan sa bele tačke.

To je bio početak problema za domaće u ovom meču, a Volfsburg je u 41. minutu izjednačio golom Vilijana.

Drugo poluvreme donelo je potpunu dominaciju Volfsburga. Za preokret se pobrinuo Veghorst u 69. minutu, a u samom finišu domaćin je potpuno dotučen.

Još dva puta je savladan golman Hofenhajma Bauman, u 85. i 88. minutu, u režiji Arnolda i Veghorsta. Njih dvojica su odlično sarađivali u tim situacijama, jedan drugom su asistirali za konačnih 4:1 u korist Volfsburga.

Poslednja utakmica ovog kola igra se od 18 časova, kada Nirnberg dočekuje vodeći Bajern.