nedelja 15.12.2019.
17:25

Poraz Menhengladbaha na "Folksvagen areni".

EPA-EFE/FELIPE TRUEBA

Iznenađenje u 15. kolu Bundeslige, Volfsburg je pred svojim navijačima savladao ekipu Borusije Menhengladbah rezultatom 2:1 (1:1).

Poveli su "Vukovi" u 13. minutu, strelac je bio Šlager, na asistenciju Rusiljona.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Plea pronalazi Emboloa, koji pronalazi put do mreže domaćina za 1:1.

Otišlo se sa tim rezultatom i na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku domaćin propustio dve dobre prilike preko Žoaa Viktora i Mbabua da vrati prednost.

Ipak, ono što nije pošlo za rukom pomenutom dvojcu jeste Maksimilijanu Arnoldu u prvom minutu nadoknade, sjajan volej sa ivice kaznenog prostora i gol za pobedu "Vukova" protiv Gladbaha.

Borusija Menhengladbah tako ostaje druga na tabeli sa 31 bodom, dva manje od lidera Lajpciga, dok je Volfsburg nakon trijumfa osmi sa 23 osvojena boda.