BL – Verderu derbi kola, Veljković strelac

utorak 25.09.2018.
20:40

Fudbaleri Verdera iz Bremena savladali su Hertu u derbi susretu 5. Kola nemačke Bundeslige. Miloš Veljković strelac drugog gola na utakmici. Grujić nije igrao zbog povrede.

Epa/David Hecker

Derbi susret 5. Kola nemačke Bundeslige odigran je večeras na “Vezer stadionu” u Bremenu, gde je domaći Verder ugostio ekipu Herte.

Herta je u meč ušla kao drugoplasirani tim na tabeli, ali je Verder slavio rezultatom 3:1 (2:0) i zahvaljujući tome preuzeo drugo mesto na tabeli nemačkog šampionata.

Domaćin je poveo u 11. minutu preko Martina Harnika, a prednost Verdera duplirao je srpski internacionalac Miloš Veljković u poslednjem minutu prvog dela igre. Asistirao je Nuri Sahin, a Srbin je glavom šutirao i pogodio protivničku mrežu.

Plavo-beli smanjuju na 2:1 na startu drugog poluvremena. Dilrosun je pogodio nakon asistencije Vedada Ibiševića, ali to nije bilo dovoljno da se Herta vrati u život.

Pobedu Verdera potvrdio je Maks Kruze golom iz penala u 66. minutu.

Marko Grujić nije večeras bio u protokolu zbog povrede skočnog zgloba.