BL: Verder u nadoknadi izbegao četvrti vezani poraz

nedelja 25.11.2018.
17:27

U okviru 12. kola nemačke Bundeslige, Frajburg je ugostio ekipu iz Bremena.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Na "Švarcvald" stadionu u Frajburgu nije bilo pobednika, meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Poveo je Frajburg u 42. minutu, Mojsander je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu precizno je izveo Voldšmit. Sudija na prvu nije primetio igranje rukom, ali je nakon konsultacije sa VAR-om svirao jedanaesterac.

U finišu smo videli još par prilika, najpre je u 85. minutu Holer izašao jedan na jedan sa golmanom Verdera Pavlenkom, ali je Čeh bio skoncentrisan, te je sačuvao mrežu.

Samo dva minuta kasnije, nova šansa za Holera, ovoga puta Pavlenka savladan, ali je fudbaler domaće ekipe pogodio stativu.

U prvom minutu nadoknade umalo kazna, Gebre Selasije je bio usamljen, dobio je loptu, ali je tukao po sredini gola iz dobre pozicije, golman Frajburga Švolov je intervenisao.

A onda, 60ak sekundi kasnije, nakon kornera rezultat poravnava Avgustinson i donosi bod ekipi sa "Vezera".

Verder ostao sedmi sa 18 bodova, Frajburg 11. sa četiri boda manje.