BL - Verder nastavio da tone, Grujiću poluvreme u porazu Herte, Nastasić "požuteo"

subota 08.02.2020.
17:29

U okviru 21. kola nemačke Bundeslige u terminu od 15:30h odigrano je pet mečeva.

EPA-EFE/ALEXANDER BECHER

Verder Bremen - Union Berlin 0:2 (0:0)

Ekipa iz prestonice slavila je na "Vezeru" i pobegla od opasne zone, dok je Verder nastavio da tone.

Pobedu je gostima obezbedio Bulter sa dva pogotka, bio je strelac u 52. i 72. minutu.

Ekipa iz Bremena je pretposlednja sa samo bodom više od poslednjeplasiranog Paderborna i četiri boda manje od Majnca, koji je prvi iznad crte.

Herta - Majnc 1:3 (0:1)

Ekipa iz Berlina je nastavila da tone i pored velikih ulaganja.

Gosti iz Majnca su poveli na "Olimpijskom stadionu" u prestonici preko Kvajsona, koji je bio strelac u 17. minutu, na asistenciju Ozuntalija.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 82. minutu švedski internacionalac postigao i drugi pogodak, te je duplirao prednost gostiju.

Herta dva minuta kasnije smanjuje, autogol je postigao Džefri Bruma, da bi samo šest minuta kasnije Volf zaradio drugi žuti, te je sastav iz Berlina sa igračem manje u samoj završnici još jednom kapitulirao, Kvajson je uspeo da upiše i het-trik, bio je precizan sa kreča u četvrtom minutu nadoknade.

Marko Grujić je odigrao prvo poluvreme, nakon pauze ga je odmenio Dilorsun.

Šalke - Paderborn 1:1 (0:0)

Ekipa iz Glesenkirhena je razočarala kod kuće, poslednjeplasirani tim na tabeli se sa "Veltins arene" kući vratio sa bodom.

Domaćin je poveo u 63. minutu preko Kutučua, da bi bod Paderbornu doneo Gjasula u 81. minutu susreta.

Matija Nastasić je od starta igrao u dresu domaće ekipe, proveo je svih 90 minuta na terenu, a zaradio je i žuti karton u 53. minutu utakmice.

Frajburg - Hofenhajm 1:0 (1:0)

Bitna pobeda za ekipu Frajburga, koja je sada deveta sa samo bodom manje od današnjeg rivala.

Pobedu je domaćem sastavu doneo Voldšmit sa bele tačke u 40. minutu.

Volfsburg - Fortuna Dizledorf 1:1 (0:1)

Odličan rezultat za Fortunu na "Folksvagen areni", ali je utisak da su mogli i viš, jer su gotovo čitavo drugo poluvreme imali igrača više.

Poveli su u 13. minutu preko Cimermana i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon samo tri minuta igre u nastavku Pongračić dobija direktan crveni karton i "Vukovi" ostaju sa igračem manje.

Ipak, to im nije zasmetalo da samo dva minuta kasnije poravnaju rezultat preko Štefena.

Uspeli su do kraja da sačuvaju mrežu sa igračem manje, Fortuna je napadala, ali će morati da se zadovolji bodom. Da im ga je neko ponudio pre utakmice, verovatno bi ga oberučke prihvatili.