BL: Verder nadoknadio dva gola zaostatka i odneo bod iz Menhengladbaha

petak 02.03.2018.
22:48

Na premijeri 25. kola nemačke Bundeslige sastali su se Borusija Menhengladbah i Verder Bremen.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Nakon 90 minuta igre na "Borusija Parku" nije bilo pobednika, utakmica je okončana sa 2:2 (2:0).

Poveli su domaći već u petom minutu, strelac je bio Zakarija. Ovaj tamnoputi fudbaler sa švajcarskim pasošem je dobro prošao po levoj strani, nakon duplog pasa je izbio sam pred golmana gostiju, kog je lako savladao sa par metara i doneo prednost domaćinu.

Igrao se 33. minut, kada je nespretni Mojsander pogodio sopstvenu mrežu, a sa dva gola prednosti u korist Gladbaha se otišlo na odmor.

Ipak, Verder se budi, nakon kornera Krusea sa desne strane, Tomas Dilejni postiže gol u 59. minutu za 2:1.

Nekih 20ak minuta kasnije, gosti poravnavaju rezultat, Johanson je pogodio mrežu Jana Somera sa samo par metara udaljenosti, nakon lepe akcije gostiju, za 2:2 na "Borusija Parku".

Do kraja nije bilo promene rezultata, Menhengladbah ostaje sedmi sa 35 osvojenih bodova, osam više od Verdera, koji je na 14. mestu, sa tri boda više od Majnca, koji je prvi ispod crte i ima utakmicu manje.