17:33

Zanimljivi mečevi u Bundesligi.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Za razliku od nekih prethodnih, Volfsburg je odlično počeo ovu sezonu.

Oni su danas savladali Bajer iz Leverkuzena sa 1:3 u gostima, iako su gubili nakon prvih pola sata igre.

Leverkuzen je trenutno poslednji na tabeli nakon novog poraza.

Bejli je doneo domaćima prednost od 1:0 u 24. minutu, da bi Ozkan autogolom izjednačio na 1:1. Gostima pobedu donose Veghost i Štefen u 55. i 60. minutu meča.

Nirnberg i Majnc su odigrali 1:1, gostima je Mateta doneo prednost u 25. minutu, da bi Išak izjednačio u 48. minutu za Nirnberg, a isti rezultat je bio u meču Augsburga i Menhengladbaha.

Gregorišč je doveo Augsburg u prednost u 12. minutu, da bi Plea izjednačio u 68.

Član Lige šampiona, ekipa Hofenhajma, slavila je protiv Frajburga sa 3:1, videli smo preokret i na ovom meču pošto je gost vodio sa 1:0 pogotkom Hajntca u 36. minutu. Salai je sa dva gola u nastavku preokrenuo rezultat. Andrej Kramarić je samo potvrdio pobedu domaćih u nadoknadi.

Ajntraht iz Frankfurta je sa Kostićem i Gaćinovićem u startnoj postavi odigrao 1:2 protiv Verdera iz Bremena. Osako je doneo gostima iz Bremena prednost u 21.minutu, a 11 minuta kasnije domaći ostaju sa igračem manje pošto je Vilems dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja pošto je udario Gebre Selasija.

Domaći i pored činjenice da su igrali sa igračem manje stižu do izjednačenja, Haler je iz penala postigao gol, a dodajemo da je Mijat Gaćinović bio taj koji je iznudio kazneni udarac pošto je presekao loptu koja je bila namenjena golmanu Pavlenki.

Ipak, Verder do pobede stiže u poslednjem minutu nadoknade vremena golom Rašice.

Ajntraht - Verder 1:2
Augsburg - Menhengladbah 1:1
Leverkuzen - Volfsburg 1:3
Nirnberg - Majnc 1:1
Hofenhajm - Frajburg 3:1