19:57

Odigrana i poslednja utakmica 12. kola Bundeslige.

Epa/Armando Babani

Seriji pobeda ekipe Hofenhajma došao je kraj.

Možda kad se to najmanje očekivalo, Hofenhajm je na svom terenu ubedljivo poražen od ekipe Majnca, koja je na kraju slavila sa 5:1.

Iznenađenje je utoliko veće jer je Majnc u prethodna dva kola doživeo dva poraza, od kojih je posebno ubedljiv bio onaj od Lajpciga (8:0), a osim toga je drugo poluvreme večeras igrao sa fudbalerom manje na terenu.

Oztunali je u 33. minutu doveo goste u vođstvo, ali na kraju prvog poluvremena Baku je isključen i činilo se da će to Hofenhajmu olakšati posao.

Ali, umesto toga, Kaderabek je u 52. minutu postigao autogol, a deset minuta kasnije Kunde Malong je povisio na 3:0.

U finišu, Kramarić je smanjio na 3:1, a još ubedljiviju pobedu gostima doneli su Boatije i Kunde Malong, svojim drugim golom u nadoknadi vremena za konačnih 5:1.