BL: Veče domaćina, Keln dobro prošao u Minhenu

22:24

U okviru 16. kola nemačke Bundeslige, večeras je odigrano pet duela.

EPA-EFE/DANIEL KOPATSCH

Bajern je na svom stadionu savladao istorijski loš Keln rezultatom 1:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, Bajern je apsolutno kontrolisao igru, imali su čak 83 odsto poseda lopte, 12 šuteva, ali lopta nije htela u gol.

U nastavku ista slika, a Bavarci probijaju led u 60. minutu, strelac je bio Robert Levandovski, na asistenciju Tomasa Milera.

Dominirao je Bajern i u drugom poluvremenu, situacija sa posedom je bila ista kao i u prvih 45 minuta, ali su se gosti nekako spasili potpune katastrofe.

Timo Hor je bio raspoložen, ukrotio je šest šuteva fudbalera domaće ekipe.

U ostalim susretima takođe su slavili domaćini, Leverkuzen je na "Baj Areni" bio bolji od Verdera sa 1:0, Herta je u prestonici nadigrala Hanover sa 3:1, dok je Šalke na "Veltins areni" bio bolji od Augsburga sa 3:2.

Nešto ranije danas Hofenhajm je savladao Štutgart sa 1:0, jedini gol postigao je Ut u 81. minutu.

Hofenhajm - Štutgart 1:0 (Ut)
Bajer Leverkuzen - Verder Bremen 1:0 (Alario)
Bajern - Keln 1:0 (Levandovski)
Herta - Hanover 3:1 (Kalu (2), Torunariga - Bebu)
Šalke - Augsburg 3:2 (Di Santo, Burgštaler, Kaliđuri - kajubi, Gregoriš)