BL - ''Vatromet'' u Hofenhajmu!

• 29. novembar 2014.

• 20:26

Odličnu predstavu mogli su da večeras vide ljubitelji fudbala u Hofenhajmu, gde je domaći tim konačno uspeo da prekine seriju poraza.

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 13. kola Bundeslige, Hofenhajm je pred svojim navijačima savladao Hanover rezultatom 4-3.

Ovo je prva pobeda Hofenhajma posle tri uzastopna poraza u Bundesligi, dok je Hanover pretrpeo drugi vezani neuspeh.

Domaći tim je večeras ušao znatno bolje u ovaj meč i golovima Švaglera u 19. i Volanda u 37. minutu stekao velika dva gola prednosti.

Ali, kako neki naši prekaljeni treneri kažu, 2-0 je ''najopasniji rezultat'' i to se potvrdilo na ovoj utakmici.

Najpe je Štindl, u finišu prvog poluvremena prepolovio tu prednost domćih, da bi posle sedam minuta igre u nastavku, Hoselu izjednačio na 2:2!

Ali, sledi novi, ekspresni odgovor ekipe Hofenhajma! Već u 59. minutu Voland je asistirao Polanskom za 3-2, a dva gola prednosti domaćem timu vratio je Sile, četiri minuta kasnije.

Svojim drugim golom večeras, Štindl je u 86. minutu vratio neizvesnost, smanjio na 4-3, ali više od toga Hanover nije mogao večeras.