BL - U Menhengladbahu 'iz dvojke u keca'

• 09. novembar 2013.

• 20:22

U poslednjem subotnjem susretu 12. kola Bundeslige, Menhengladbah je ostvario očekivanu pobedu nad poslednjeplasiranom ekipom Nirnberga.

Ekipa Menhengladbaha nastavlja sa dobrim rezultatima ove sezone, a novi trijumf ''Koltovi'' su ostvarili protiv ''fenjeraša'' Nirnberga rezultatom 3:1.

Domaći su do pobede došli posle preokreta u drugom poluvremenu, pošto je Nirnberg poveo u 21. minutu golom Drmića.

Minimalno vođstvo gostiju ostalo je na snazi sve do 72. minuta, kada je Arango konačno izjednačio, da bi samo tri minuta kasnije usledio potpuni preokret, zahvaljujući autogolu Štarka - 2:1.

Da u samom finišu ne bude neizvesnosti potrudio se Herman, koji je u 86. minutu postavio konačnih 3:1.

Trećom pobedom u poslednja četiri kola Menhengladbah se probio na četvrto mesto sa 22 boda, dok je Nirnberg ostao na sedam bodova, bez ijednog trijumfa u prvih 12 kola.

U nedelju se igraju još dve preostale utakmice ovog kola, a OVDE pogledajte izveštaj sa ostalih subotnjih mečeva.