BL - ''Švabe'' plove ka Cvajti!

• 09. februar 2014.

• 17:23

Pretposlednja utakmica 20. kola Bundeslige odigrana je u Štutgartu, gde je domaći tim nastavio seriju poraza i još jednom potvrdio da je u veoma lošoj formi.

Fudbaleri Štutgarta doživeli su i četvrti uzastopni poraz u Bundesligi, ovog puta na svom terenu, u duelu sa ekipom Augsburga.

Konačnih 4:1 dovoljno govori o odnosu snaga na terenu, ali i velikoj krizi u kojoj se nalaze popularne ''Švabe''.

Golova nije bilo do 35. minuta, a onda su gosti vrlo brzo uspeli da steknu ubedljivu prednost.

Vodeći pogodak postigao je Milik, da bi u 43. minutu prednost duplirao Han - 0:2.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi isti igrač u 56. minutu praktično ugasio sve nade domaćih da u nastavku mogu do preokreta.

Doduše, Rauh je u 62. minutu smanjio na 1:3, ali je tačku stavio Verner, dva minuta kaasnije - 1:4.

Sve golove pogledajte OVDE.

Ovim porazom, Štutgart je ostao na 14. mestu sa 19 bodova, samo dva više iznad Nirnberga, koji je u zoni ispadanja.

Večeras je na programu i poslednji meč 20. kola, Šalke na svom terenu igra protiv Hanovera.