BL - Štutgart glavni konkurent za ispadanje, poraz Augsburga

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 29. avgust 2015.

• 17:24

Odigrano je pet utakmica danas u Bundesligi, najzanimljivije je bilo u Kelnu i Štutgartu. Poraz Partizanovog rivala na domaćem terenu.

Verovatno najzanimljivija utakmica dana bila je u Kelnu gde su igrali domaći Keln i Hamburg.

Nakon nešto manje zanimljivog prvog poluvremena Hamburg je krenuo odlično u drugom nakon ulaska Gojka Kačara na teren, Luis Holtbi je postigao gol za vođstvo u 47. minutu.

Domaći su pokušavali svim silama da izjednače rezultat, gosti su se dobro branili, ali su morali da pokleknu u 76. minutu kada je Kosiner postigao gol za 1:1.

Ključni trenutak meča bio je u 80. minutu kada je sudija pokazao crveni karton Spahiću, poptuno nezasluženo nakon što je u šesnaestercu gostiju pao igrač Kelna. Odmah je pokazano na belu tačku, a Modeste je postigao gol iz penala i tako postavio konačan rezultat - 2:1.

Miloš Jojić je igrao od 56. minuta meča.

Štutgart tone sve dublje, doživeli su i treći neuspeh ove sezone iz isto toliko mečeva. Ekipa za koju je igrao Filip Kostić čitav meč je izgubila rezultatom 1:4.

Oni su danas poraženi od Frankfurta, a i u ovom meču smo videli crveni karton, ovoga puta golmana Titona, golmana koji je, takođe, napravio penal. Ovo je učinio pri rezultatu 1:2.

Gol za Štutgart postigao je Didavi, dok su za goste pogađali Hloušek (autogol), Kastainjoš (2) i Seferović.

Majnc je deklasirao Hanover sa 3:0 golovima Mutoa (2) i Malija, dok je u meču Darmštada i Hofenhajma rezultat bio onaj najnepopularniji, 0:0.

Rival Partizana u grupnoj fazi Lige Evrope, Augsburg, je danas izgubio na svom terenu od Ingolštada sa 1:0, a jedini strelac na ovom meču bio je Leki u 63. minutu utakmice.