• 21. april 2013.

• 17:24

U meču 30. kola Bundeslige, Štutgart je na svom terenu uspeo da savlada odličnu ekipu Frajburga.

Štutgart je danas na svom terenu uspeo da zabeleži 10. pobedu ove sezone, i tako pobegne od ekipa koje se bore za opstanak ove sezone.

Frajburg je imao inicijativu na samom startu meča ali maksim, a zatim i Kruze nisu uspeli da realizuju šanse koje su imali.

Štutgart je to uspeo da kazni u 32. minutu kada je Gentner na asistenciju Harnika uspeo da dovede domaćina u vođstvo na ovom meču.

Nedugo zatim, Vedad Ibišević postiže drugi gol za Štutgart, a rezultatom 2:0 se odlazi i na poluvreme.

Do kraja utakmice domaćini su čuvali stečenu prednost, a Frajburg je golom Santinija u 88. minutu samo uspeo da smanji prednost Štutgarta.

Frajburg posle 30. kola se nalazi na 5. poziciji sa 45 bodova, dok je Štutgart na 10. mestu sa 39 bodova.