BL - Šok u Minhenu, poraz Bajerna, debakl Leverkuzena!

• 02. mart 2016.

• 21:57

Dosta uzbuđenja i jedno veliko iznenađenje dogodilo se večeras u 24. kolu Bundeslige! Gojko Kačar pogodio u porazu Hamburga.

Aktuelni šampion Nemačke, Bajern iz Minhena, pretrpeo je večeras tek drugi poraz ove sezone u Bundesligi!

Bavarci su na svom terenu ostali praznih šaka u duelu protiv sve bolje ekipe Majnca koja je na kraju slavila rezultatom 2:1.

Iznenađenje na ''Alijanc Areni'' najavio je Samperio, vodećim golom u 26. minutu meča, a vođstvo gostiju trajalo je sve do 64. minuta, kada je Arjen Roben u svom stilu matirao golmana gostiju - 1:1.

Pravi šok za ekipu Bajerna usledio je u samom finišu meča, u 86. minutu, kada je Kordoba pogodio za konačnih 1:2 u korist Majnca!

Golovi OVDE.

Još neprijatnije iznenađenje svojim navijačima priredio je Leverkuzen, koji je na svom terenu doživeo debakl protiv ekipe iz donjeg dela tabele, Verdera iz Bremena - 1:4!

Gosti su poveli već u petom minutu preko Bertelsa, a drugo poluvreme obeležio je het-trik sjajnog Klaudija Pizara koji je dotukao ''Farmaceute''. Jedini gol za domaćina je zapravo autogol Đilobođija u 69. minutu meča.

Trijumfu Verdera doprineo je i naš zlatni ''Orlić'' Miloš Veljković, koji je u 61. minutu zamenio Bartelsa.

Seriju pobeda gostiju nastavio je i Dortmund koji je golovima Ramosa u 38. i Durma u 53. minutu meča savladao domaću ekipu Darmštata sa 2:0!

Neven Subotić je odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi, a ovom pobedom ''Milioneri'' su se primakli vodećem Bajernu na samo pet bodova zaostatka!

Najubedljiviji trijumf večeras je ostvario Menhengladbah, koji je na svom terenu deklasirao Štutgart sa 4:0.

U redovima gostiju je svih 90 minuta odigrao naš Filip Kostić, ali nije uspeo da dođe do izražaja pored raspoloženih fudbalera domaćeg tima.

''Koltovi'' su poveli golom Azara u prvom poluvremenu, a u nastavku su pogađali Rafael i Herman, dok je tačka stavljena autogolom Groskrojca u finišu meča.

Sigurna na svom terenu bila je i Herta, koja je sa 2:0, golovima Vejzera i Kalua u drugom poluvremenu slomila otpor Ajntrahta, u čijim redovima nijedan od srpskih internacionalaca (Ignjovski, Medojević) nije dobio priliku da zaigra.

Važnu pobedu ostvario je Hofenhajm nad Augsburgom (2:1), a goleada je viđena u Gelzenkirhenu, gde je Šalke sa 3:2 savladao ekipu Hamburga.

Gosti su rano poveli, usledio je preokret Šalkea preko Mejera, Huntelara i Šopa, a konačnih 3:2 postavio je naš Gojko Kačar u nadoknadi vremena.