BL - Sjajni Keita popeo Lajpcig na drugo mesto!

• Autor: Nikola Miloradović

• 23. oktobar 2016.

• 17:25

Novajlije u elitnom takmičenju, ekipa Red Bul Lajpciga, dočekali su Verder Bremen u meču osmog kola Bundeslige.

Fudbalski klub iz Lajpciga koji je osnovan pre sedam godina, po prvi put je u najkvalitetnijem takmičenju u Nemačkoj.

Da će se štošta pitati u svojoj debitantskoj sezoni, pokazali su nakon osam odigranih kola. Danas su izvojevali svoj peti trijumf u novoj sezoni, još uvek ne znaju za poraz.

Pred ekipom Austrijanca Hasenhutla, oružje je ovoga puta položila ekipa Verdera iz Bremena. Na kraju je bilo 3:1 za domaću ekipu, Keita je bio dvostruki strelac za Lajpcig, jedan gol je postigao Selke, dok je za goste iz Bremena pogodio bivši igrač Arsenala Serž Gnabri.

Najpre je u 42. bivši igrač Red Bula Salzburga Nabi Keita postigao fenomenalan pogodak. On je krenuo sa svoje polovine, sjurio se ka golu protivnika, pokazao je da je odličan dribler a imao je i malo sreće. Na kraju je prevario i golmana, pre nego što je pogodio nebranjenu mrežu.

On je prednost udvostručio u 74. minutu, Selke je lukavo centrirao sa leve strane, Keita se samo "poklonio" sa dva metra od protivničkog gola.

Dramu je uneo Gnabri svojim golom u 76. minutu. Najbolji strelac minulih Igara u Riju postigao je svoj treći gol ove sezone u dresu Verdera. On je odlično ispratio akciju svojih saigrača, te mu nije bilo teško da loptu koju mu je poslao Bartels samo sprovede u gol.

Verder je mogao i do drugog gola u 86. minutu preko Arona Johansona, ali je njegov udarac iz blizine uspeo da ukroti golman Lajpciga Gulaši.

Domaćin je uspeo da dođe i do trećeg gola i tako otkloni sve dileme, strelac je bio Selke u poslednjim sekundama.