BL: Sigurne pobede Hofenhajma, Lajpciga i Volfsburga, "suša" u Gelsenhkirhenu

U okviru 22. kola Bundeslige, u terminu od 15:30h odigrana su četiri duela.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Hofenhajm je na svom stadionu slavio sa 3:0 (2:0) protiv Hanovera.

Poveli su već u četvrtom minutu, strelac je bio Žoelinton.

Trebalo im je još samo deset minuta da udvostruče prednost, ovoga puta na asistenciju Demirbaja mrežu gostiju pogađa Belfodil.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, gostima nisu pomogle ni brojne izmene, da bi u 80. minutu Demirbaj postavio konačan rezultat.

Šalke je na "Veltins areni" ugostio Frajburg, pobednika nije bilo, meč je okončan sa 0:0, ali smo videli dva crvena kartona.

Najpre je ekipe iz Gelsenkirhena ostala sa igračem manje, kako je u 42. minutu Serdar zaradio direktan crveni karton nakon jednog grubog prekršaja.

Gosti su pretili sa igračem više, imao je Farman pune ruke posla, ali je upisao tri odbrane i na kraju sačuvao mrežu.

U drugom minutu nadoknade postalo je jasno da golove nećemo videti, kako je i Frajburg ostao sa desetoricom, drugi žuti zaradio je Gunter.

Lajpcig je slavio na gostovanju ekipi Štutgarta, bilo je 1:3 (1:1) na "Mercedes-Benc" areni.

Gosti su poveli u šestom minutu preko Poulsena, da bi rezultat 10 minuta kasnije poravnao Zuber sa bele tačke.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Lajpcig vratio prednost u 68. minutu preko Sabicera.

Samo šest minuta kasnije, Poulsen postiže svoj drugi pogodak na utakmici, ovoga puta na asistenciju Adamsa, za konačnih 1:3.

Ubedljivo je slavio i Volfsburg, koji je kod kuće sa 3:0 (1:0) bio bolji od Majnca.

Poveli su u četvrtom minutu preko Arnolda.

Do kraja prvog dela nije bilo golova, da bi "Vukovi" udvostručili prednost preko Vehorsta u 69. minutu.

Konačan rezultat postavio je Nohe u 76. minutu utakmice.

Hofenhajm - Hanover 3:0
Šalke - Frajburg 0:0
Štutgart - Lajpcig 1:3
Volfsburg - Majnc 3:0