• Autor: Aleksandar Obrenović

• 15. avgust 2015.

• 17:23

Pobede Šalkea i Leverkuzena i povreda Matije Nastasića obeležile ovo kolo Bundeslige.

Nakon jučerašnjeg otvaranja Bundeslige za ovu sezonu i ubedljive pobede Bajerna iz Minhena nad Hamburgom, danas je nastavljeno sa prvim kolom ovog takmičenja, a najvažnija informacija za našu javnost jeste povreda Matije Nastasića.

On se povredio u 17. minutu meča protiv Verdera na gostovanju, trener Šalkea je nakon udarca koji je primio morao da izvrši izmenu i da ubaci Nojštetera.

Prema informacijama iz Bremena Matija Nastasić je završio u bolnici, nadamo se da povreda članka nije ozbiljnije prirode.

Šalke je u tom meču slavio sa 3:0, bio je bolji rival, a slobodno možemo reći da je utakmicu odlučio detalj iz prvog poluvremena kada je Gebre Selasie lobovao golmana. Svog.

Pokušao je naturalizovani Čeh da preseče pas koji je išao oštro u kazneni prostor, ali je nesrećno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu na zaista lep način.

Čupo Moting je dokrajčio domaćina do kraja meča, a Huntelar je stavio tačku, Šalke je krenuo pobedom u ovo prvenstvo.

Golove možete pogledati OVDE.

Prema poslednjim informacijama koje stižu iz Nemačke Matija Nastasić je najveverovatnije doživeo povredu ahilove tetive i predstoji mu duža pauza.

Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Darmšat i Hanover. Domaćini su vodili čak dva puta u ovom meču, ali su na kraju morali da se zadovolje samo jednim bodom.

Heler je novopečenog Bundesligaša dva puta dovodio u vođstvo, ali su gosti prvo preko Benščopa, a zatim autogolom Sulua izjednačavali rezultat. Benščop je ušao u igru na samom početku drugog poluvremena, a samo dva minuta mu je trebalo da postigne gol.

Gledajući posed lopte i broj prilika za gol gosti su možda bili bliži pobedi, promašili su i penal pri rezultatu 2:1, ali se na kraju kući vraćaju sa jednim osvojenim bodom.

Leverkuzen je gubio sa 1:0, ali je uspeo da preokrene rezultat protiv uvek neugodnog Hofenhajma.

Domaći su bili mnogo bolji rival u današnjem meču, ali su morali prvi da vade loptu iz mreže. Zuber je doveo goste u prednost od 1:0, a na izjednačenje domaći navijači su morali da sačekaju sve do samog kraja prvog poluvremena.

Tada je Kisling dobro reagovao, doneo je izjednačenje domaćima, a u drugom poluvremenu je Brandt nakon odlične asistencije Mehmedija doneo pobedu Leverkuzenu.

Majnc je krenuo loše u ovu sezonu, novi Bundesligaš Ingolštat je slavio pobedu od 1:0 a strelac istorijskog pogotka bio je Hinterzer u 66. minutu, a i ekipa koja će ove sezone igrati u evropskim takmičenjima, Augsburg, nije se proslavila u prvom kolu.

Oni su na svom terenu izgubili od Herte rezultatom 1:0, a jedini strelac na ovom meču bio je Kalu iz penala u 48. minutu.