nedelja 25.02.2018.
17:28

Fudbaleri Šalkea odneli su tri boda iz Leverkuzena.

EPA/FRISO GENTSCH

Ekipa iz Gelzenkirhena slavila je na gostovanju Bajeru, bilo je 0:2 (0:1) za ekipu sa "Veltins arene".

Poveli su gosti u 11. minutu, Gvido Burgštaler je prihvatio jednu dubinsku loptu, ostao je u situaciji jedan na jedan sa poslednjim igračem odbrane Bajera, odlično ga je prevario, izbio sam pred golmana i lako matirao Lena za 1:0.

Pred kraj prvog dela igre, nespretan start Dominika Kora, sudija nije imao dilemu, pokazao mu je drugi žuti karton, zatim i crveni i poslao ga u svlačionicu.

Ekipe su, uprkos različitom brojčanom stanju, do kraja susreta bile poprilično izjednačene na terenu, a onda je 89. minutu Restos napravio faul u svom kaznenom prostoru i Šalke je imao idealnu priliku da reši pitanje pobednika.

Bentaleb je preuzeo odgovornost i matirao Lena za 0:2.

To je bio i konačan rezultat, Šalke skače na treće mesto na tabeli sa 40 osvojenih bodova, dok je Leverkuzen sada peti sa dva boda manje.