nedelja 20.01.2019.
19:54

Utakmicom u Gelzenkirhenu kompletirano 18. kolo Bundeslige.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

U poslednjoj utakmici 18. kola Bundeslige, Šalke je večeras na svom terenu, sa Matijom Nastasićem u startnoj postavi, savladao ekipu Volfsburga rezultatom 2:1.

Meč je odlično počeo za domaći tim koji je već u osmom minutu iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Kaližuri, za vođstvo od 1:0.

''Vukovi'' su uzvratili u 20. minutu preko Reksbećaja i rezultatom 1:1 ušlo se u drugo poluvreme.

Na gol odluke čekalo se do 78. minuta meča, kada je Danijel Kaliđuri izrastao u junaka utakmice. Svoj drugi gol na ovoj utakmici postigao je na asistenciju Mekenija, postavivši konačnih 2:1.

Ovom pobedom tim iz Gelzenkirhena se probio na 12. mesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom, a Volfsburg je i dalje šesti sa sedam bodova više od večerašnjeg rivala.