BL: Remi na "Folksvagen areni", Veljković dobio priliku

nedelja 03.03.2019.
20:09

"Vukovi" su ugostili Verder iz Bremena u okviru 24. kola Bundeslige.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Na "Folksvagen areni" u Volfsburgu gostovao je Verder, meč je okončan nerešenim rezultatom 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, a u 42. minutu je šansu sa klupe dobio reprezentativac Srbije Miloš Veljković, koji je na terenu zamenio povređenog Langkampa.

Drugo poluvreme daleko zanimljivije, u 52. minutu šansa za Klausa da donese prednost domaćinu, ali je katastrofalno šutirao sa ivice peterca.

Dva minuta kasnije, "Vukovi" ipak dolaze do prednosti, Arnold centrira iz slobodnog udarca, Bruks izbegava ofsajd zamku i glavom matira golmana gostiju.

Nova šansa za Klausa u 59. minut, ponovo je bio neprecizan, da bi Egeštajn bio blizu da poravna rezultat u 64. minutu, ali je Pervan uspeo da zaustavi njegov udarac sa ivice kaznenog prostora.

Tukao je odmah nakon kornera i Gebre Selasije, ali je Pervan ponovo bio sjajan.

Ipak, golman domaće ekipe ništa nije mogao u 74. minutu, nakon serije prilika, sjajan centaršut Egeštajna, Kruse je izbegao ofsajd poziciju i sa samo par metara poravnao rezultat.

U finišu šansa za veterana Klaudija Pizara da donese pobedu Verderu, ali je iskusni Peruanac glavom tukao preko gola.

Podela bodova, Volfsburg sedmi sa 39 bodova, Verder 10. sa šest bodova manje.