BL - Razgoropadili se ''Jarčevi''!

• 08. mart 2015.

• 17:26

Posle duge serije bez pobede, Keln je danas konačno obradovao svoje navijače, ubedljivim trijumfom nad Ajntrahtom!

U pretposlednjoj utakmici 24. kola nemačke Bundeslige, Keln je danas na svom terenu savladao ekipu Ajntrahta rezultatom 4-2.

Kelnu je ovo prva pobeda u poslednjih šest bundesligaških mečeva, ali do nje popularni ''Jarčevi'' nisu došli tako lako kao što rezultat pokazuje.

Domaći tim je poveo u 28. minutu golom Dejversona, posle loše reakcije odbrane Ajntrahta i rezultatom 1-0 je okončano prvo poluvreme.

Međutim, kako je meč odmicao, ekipa Ajntrahta je postajala sve opasnija, imala je znatno duže loptu u svom posedu i kao posledica svega toga, usledilo je izjednačenje u 58. minutu, a egzekutor je bio prvi strelac Bundeslige Aleksander Mejer - 1:1.

I posle izjednačenja, Ajntraht je bio bolji rival, u 71. minutu Čendler je fantastično šutirao sa nekih 25 metara, i bio bi to fantastičan pogodak da golman Kelna Horn nije vrhovima prstiju zakačio tu loptu, koja je zatim okrznula prečku i otišla iza gola.

I umesto da Ajntraht povede, već u narednom napadu videli smo drugi gol ekipe Kelna. Bio je to odličan udarac Risea sa dvadesetak metara po zemlji i lopta je završila u donjem desnom uglu gola golmana Trapa - 2:1.

Taj gol kao da je demoralisao goste, koji su potpuno ''potonuli'' u narednim minutima, pa su posle odličnih kontri, ali i novih grešaka odbrane Ajntrahta, Osako u 79. i Uđah u 82. minutu overili pobedu Kelna - 4:1.

A za utehu gostima, u nadoknadi vremena su iznudili jedanaesterac, koji je izveo Aleksander Mejer. On je bio precizan sa bele tačke i na taj način se izdvojio na čelu Liste strelaca Bundeslige, sa 18 postignutih golova, jednim više od Arjena Robena iz Bajerna.

Dakle, Keln - Ajntraht 4-2, ''Jarčevi'' su zaustavili pad ka zoni ispadanja i sada imaju 28 bodova na 11. mestu na tabeli.

Golove sa današnje utakmice možete da pogledate OVDE, a 24. kolo će od 17:30h kompletirati Paderborn i Leverkuzen.