BL - Prštalo na "Iduni", Borusiji 'samo' minimalac

• 23. avgust 2013.

• 22:23

Vicešampion Nemačke upisao je treću uzastopnu pobedu u Bundesligi a ekipa Verdera iz Bremena može biti zadovoljna minimalnim porazom, imajući u vidu broj stopostotnih šansi koje je stvorio domaćin.

Borusija iz Dortmunda demonstrirala je silu u trećem kolu Bundeslige iako konačan ishod meča sa Verderom ne svedoči o tome.

"Milioneri" su slavili sa 1:0 (gol pogledajte OVDE!), golom Roberta Levandovskog u 55. minutu utakmice, uprkos činjenici da su na večerašnjem susretu uputili 32 udarca ka golu protivnika!

Od prvog sudijskog zvižduka nizale su se prilike pred golom Verdera i iluzorno je brojati ko je sve propustio šansu da se upiše u listu strelaca za ekipu Borusije iz Dortmunda.

U takvoj postavci stvari Klop može biti zadovoljan što njegov tim nije kažnjen za toliki broj propuštenih prilika jer se na kraju broje tri boda i ostanak na liderskoj poziciji bundesligaške tabele.

U timu Verdera Aleksandar Ignjovski nije dobio priliku da uđe u igru dok je Neven Subotić proveo svih 90 minuta na terenu u domaćoj ekipi.

Borusija nakon tri odigrana kola ima devet osvojenih bodova dok Verder nakon dve pobede gubi prvi susret u novoj sezoni.