Bajern iz Minhena je rutinski savladao Volfsburg na svom terenu, Borusija do bodova dosta teže.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Borusija iz Dortmunda nastavlja da igra slabo u drugom delu sezone, ali su ovoga puta stigli do sva tri boda.

Oni su danas dočekali Štutgart na svom terenu, a rezultat je bio 2:1.

U prvom poluvremenu šanse na obe strane, Gonzales je imao priliku za Štutgart, a na drugoj strani Rafael Gereiro je mogao da promeni rezultat.

U nastavku penal za Borusiju u 61. minutu, Marko Rojs je preuzeo odgovornost i pogodio, izgledalo je kao da će domaćin slaviti bez velikih problema.

Ipak, Kempf nije mislio tako, postigao je gol glavom nakon prekida za 1:1.

Alkaser je junak Borusije, uspeva da postigne gol, da bi u nadoknadi vremena Kristijan Pulišić povisio na 3:1 čime je postavio konačan rezultat.

Bajern je uhvatio zalet za Liverpul, ali i završnicu domaćeg šampionata i to kada je najpotrebnije.

Bajern je savladao Volfsburg sa 6:0, već posle prvog poluvremena je bilo 2:0 i svima je bilo jasno da će ovo biti još jedna rutinska pobeda Bajerna iz Minhena.

Gnabri i Levandovski su postigli golove u prvom delu igre, u nastavku su se šanse ređale kao na traci, Rodrigez, Miler, Kimih i ponovo Levandovski su uspeli da postignu golove. Napominjemo i tri asistencije Franka Riberija.

Frajburg je savladao Hertu sa 2:1, Petersen je doneo prednost domaćinu u 27. minutu, da bi Ibišević izjednačio na 1:1 u 77. minutu. Ipak, Ibišević je postigao autogol u 80. minutu za konačnih 2:1 u korist Frajburga.