nedelja 19.10.2014.
19:27

Kompletirano je osmo kolo Bundeslige, a Paderborn je prekinuo seriju bez pobede i učvrstio se u gornjem delu tabele.

Beta/AP Photo/dpa, Axel Heimken

Novajlija u Bundesligi nastavlja sa zapaženim igrama i rezultatima ove sezone. U poslednjoj utakmici osmog kola, Paderborn je na svom terenu savladao Ajntraht iz Frankfurta rezultatom 3-1.

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a interesantno je da su prvi do gola stigli gosti, posle sjajne akcije u 57. minutu, koju je na najbolji način realizovao Mejer - lopta se od stative odbila u mrežu.

Domaći trener je odmah reagovao izmenama, ušli su Kučke i Dukš i upravo njih dvojica su kreirali akciju iz koje je Dukš u 66. minutu izjednačio na 1-1.

Na drugoj strani je i trener Ajntrahta Tomas Šaf reagovao dvostrukom izmenom, izašli su i Slobodan Medojević i Aleksandar Ignjovski, ali mu se to nije isplatilo. Naprotiv.

Domaći su igrali sve bolje, a do preokreta je došlo u 76. minutu prelepim golom Hinemejera. Treću pobedu Paderborna od početka sezone potvrdio je Kučke, na asistenciju Sulejmana Koca u 85. minutu meča - 3:1!