nedelja 11.03.2018.
17:50

U okviru 26. kola nemačke Bundeslige, Štutgart je ugostio RB Lajpcig.

EPA/ARMANDO BABANI

"Švabe" su na "Mercedes-Benc Areni" ugostile aktuelnog vicešampiona Nemačke, a utakmica je okončana sa najnepopularnijih 0:0.

Nakon pola sata igre videli smo prvu ozbiljniju priliku, a odmah za njom i drugu. Najpre je Timo Verner bio u dobroj pozicji, ali je jedan od defanzivaca domaće ekipe, sjajnim klizećim startom, uspeo da mu uđe u šut i izblokira ga.

U nastavku akcije, lopta dolazi do Keite, on šutira u desni ugao gola domaće ekipe, ali Ciler se odlično baca, brani i šalje loptu u korner.

Pred kraj prvog dela, u drugom minutu nadoknade, Timo Verner je imao još bolju priliku, izašao je jedan na jedan sa Cilerom, ali je bivši golman Mančester Junajteda nekako uspeo da sačuva svoju mrežu.

U nastavku je prvu priliku imao Poulsen, nakon lepe lopte Vernera, ali je Ciler ponovo bio na visini zadataka.

Nakon toga, u 80. minutu, velika prilika za "Švabe", Mario Gomez odlično skače i glavom šutira, ali lopta odlazi pored leve stative.

Tri  minuta kasnije, nova šansa za Lajpcig, Keita pronalazi Orbana, a ovaj iz dobre pozicije, glavom tuče preko gola.

Do kraja tako nije bilo golova, ekipe su podelile bodove, Lajpcig je sada šesti sa 39 bodova, dok je Štutgart deseti sa šest bodova manje.