BL - Potop gostiju, "Farmaceuti" našli lek za poraze!

• 01. februar 2014.

• 17:22

Pet utakmica 19. kola nemakčkog fudbalskog šampionata igrano je u terminu od 15 časova i 30 minuta a kuriozitet je da je na svih pet utakmica viđen trijumf domaćih ekipa.

BL - Potop gostiju,
Nakon jučerašnjeg trijumfa Borusije iz Dortmunda na gostovanju Braunšvajgu, na pet utakmica subotnjeg dela programa 19. kola Bundeslige gosti nisu uspeli da osvoje nijedan bod!

Na pet utakmica koje su igrane od 15 časova i 30 minuta viđeno je pet pobeda domaćih ekipa a najznačajnuju je, svakako, uspao Bajer u Leverkuzenu.

Nakon tri uzastopna poraza "Farmaceuti" su konačno prekinuli "post" i slavili na svom trenu protiv ekipe Štutgarta rezultatom 2:1 (1:1).

Golove pogledajte OVDE!

Duel na "Baj Areni" obilovao je interesantnim momentima u prvom delu utakmice, kada su viđena dva gola, a jedino vredno pomena u drugom poluvremenu je pobedonosni pogodak koji je za ekipu Bajera postigao Švajcarac Derdjok.

Štutgart je svoju poslednju priliku da osvoji barem bod u Leverkuzenu propustio u 88. minutu kada je Vedad Ibišević sa desetak metara poslao loptu preko prečke gola domaćeg tima.

Jednako važnu pobedu istovetnim rezultatom koji je viđen u Leverkuzenu danas je ostvarila i ekipa Šalkea.

"Kraljevsko plavi" su bili bolji od Volfsburga 2:1 (1:0), a čovek odluke u ovom susretu bio je Kevin Princ Boateng koji je mrežu "Vukova" zatresao u 81. minutu. Santana je u 9. minutu doneo prednost Šalkeu, dok je izjednačujući pogodak bio delo Arnolda u 65. minutu.

Pobede na domaćem terenu danas su ostvarile i ekipe Augsburga, Hofenhajma i Majnca a praznih šaka su sa gostovanja tim timovima otišli Verder, Hamburg i Frajburg.

Poslednji meč subotnjeg dela programa 19. kola Bundeslige igra se večeras od 18.30 kada Hanover doćekuje Borusiju Menhengladbah.