BL - Pola sata privikavanja, a onda se otvorilo! Borusija ubedljiva u "derbiju Rura"!

subota 16.05.2020.
16:29

Četiri pogotka u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena.

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER / POOL

Bundesliga se nastavila, danas je na programu šest mečeva 26. kola, odigrano je prvo poluvreme na pet mečeva.

Gotovo pola sata nije bilo golova ni na jednom stadionu, a onda je Erling Haland postigao prvi gol u Bundesligi nakon nastavka sezone, koju je na dva meseca prekinula pandemija koronavirusa.

Golova nije bilo u Dizeldorfu i Hofenhajmu, a mreža se još jednom tresla u "Dortmundu".

Borusija je povisila na 2:0 golom Gereira u finišu prvog dela igre, pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

Pogodak portugalskog fudbalera pogledajte OVDE.

Augsburg gubi kod kuće od Volfsburga, "Vukovi" su poveli u 43. minutu preko Štefena.

Otavio je centrirao, da bi Štefen glavom sa ivice kaznenog prostora matirao golmana domaće ekipe.

Pogodak pogledajte OVDE.

Četvrti gol pao je u Lajpcigu, gde iznenađujuće vodi Frajburg.

Igrao se 34. minut kada je nakon centaršuta Grifa iz kornera mrežu domaćina zatresao Gulde i to na veoma atraktivan način, njegov pogodak pogledajte OVDE.

Rezultati 26. kola Bundeslige (subota, 15:30h - poluvreme):

Augsburg - Volfsburg 0:1
B. Dortmund - Šalke 2:0
F. Dizeldorf - Paderborn 0:0
Hofenhajm - Herta 0:0
Lajpcig - Frajburg 0:1