petak 22.05.2020.
22:21

Herta se revanširala sa poraz u prvom delu sezone.

EPA-EFE/Stuart Franklin

Kapiten Vedad Ibišević doneo trijumf Herti, domaćini pogodili čak tri puta u razmaku od deset minuta za ubedljivu pobedu (4:0).

U prvom delu igre nismo imali golove, ali domaći jesu pretili.

Ibišević je imao šansu da bi potom i Kunja u dva navrata, ali je golman Gikviž odlično reagova. Gosti su imali šansu pri kraju poluvremena, Andrih je šutirao odlično iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola.

Samo šest minuta u nastavku je trebalo da vidimo prvi gol u mreži Uniona. Igrao se 51. minut Ibišević sjajno pogađa glavom za 1:0.

Samo minut kasnije Bosanac asistira za drugi gol domaćina, Lukebakio pogađa za 2:0. U 61. minutu već 3:0 i još jedna asistencija za Vedada, ovog puta Kunja pogađa.

U nastavku mirnija igra, bez većih šansi, da bi konačnih 4:0 postavio Dedrik Bojata u 77. minutu.

Marko Grujić je odigrao svih devedeset minuta za domaćina, dok je Neven Subotić odgledao meč svog Uniona sa klupe.