BL: "Petarda" Bajerna u derbiju kola, izjednačili se sa Dortmundom!

subota 02.03.2019.
20:25

Fudbaleri minhenskog Bajerna uspeli su da upišu sva tri boda na gostovanju u Menhengladbahu.

EPA-EFE/ULRICH HUFNAGEL

U okviru 24. kola Bundeslige, Borusija Menhengladbah je ugostima minehnski Bajern, a gosti su uspeli da slave sa 1:5 (1:2).

Nakon samo 60ak sekundi, Bavarci dolaze do prednosti.

Samo što je počeo drugi minut, Hames Rodrigez je izveo korner sa desne strane, najbolje se u kaznenom prostoru Gladbaha snašao iskusni Havi Martinez, koji matira Zomera za 1:0.

Nisu se opasuljili gosti od šoka sa samog starta, Bajern je duplirao prednost.

Igrao se 11. minut kada je Gnabri ubacio loptu pred gol domaće ekipe, Miler je tukao, pravo u Zomera, ali se lopta ponovo odbila nemačkom reprezentativcu, koji postiže pogodak za 2:0.

Borusija je uspela da se trgne, a u meč su se u potpunosti vratili u 37. minutu, kada je Štindl, nakon briljantne asistencije Azara, prepolovio prednost gostiju iz Minhena.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a kao i u prvom delu, odmah na startu drugog poluvremena Bavarci stižu do gola.

Sjajan dribling Alkantare na sredini, pronalazi španski reprezentativac potom Levandovskog, ovaj uspeva da zadrži loptu pored dvojice čuvara, potom i da uputi udarac i savlada Zomera za 3:1. Bio je to 120. gol Poljaka u dresu Bajerna u Bundesligi, pa je tako postao treći najbolji strelac u istoriji kluba iz Bavarske u nemačkom šampionatu.

Sve je postalo jasno u 75. minutu, kada je nakon sjajnog centaršuta Kimiha na 4:1 povisio Gnabri.

U nadoknadi vremena penal za Bavarce, odgovornost preuzima Levandovski, a Poljak drugim golom na susretu postavlja konačan rezultat.