BL - Obamejangov debi iz snova, Herta se ne šali!

• 10. avgust 2013.

• 17:28

Vicešampion Evrope u novu sezonu Bundeslige ušao ubedljivom pobedom nad domaćim Augsburgom, uz izvanrednu partiju novajlije Obamejanga koji je postigao het-trik. Još ubedljivija Herta, koja je svoj povratak u elitu obeležila ''šesticom'' protiv Ajntrahta.

Fudbaler koji je obeležio prvo kolo Bundeslige svakako je Pjer Emerik Obamejang, novi napadač Dortmunda, koji je na svom bundesligaškom debiju izrešetao mrežu Augsburga u trijumfu ''Milionera'' rezultatom 4-0.

Vodeći gol postigao je u 24. minutu posle centaršuta Šmelcera sa leve strane i minimalna prednost Dortmunda potrajala sve do polovine drugog poluvremena, kada posle sjajne akcije sa Rojsom, Obamejang duplira prednost.

Do het-trika stigao je u 79. minutu, posle još jedne lepe akcije svog tima. Izašao je sam ispred domaćeg golmana i rutinski ga savladao.

Do kraja, još penal za Dortmund, koji je u gol pretvorio Levandovski za konačnih 4-0. Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta u tandemu sa Humelsom u odbrani Dortmunda.

Od ostalih mečeva igranih u subotu poopodne izdvaja se ubedljiva pobeda povratnika u ligu, berlinske Herte nad Ajntrahtom od čak 6-1. Istakli su se dvostruki strelci Ramos i Alagui, pa je Herta najavila značajnije domete u novoj sezoni.

Prvo kolo je do sada vrlo efikasno, a u prilog tome su i pobeda Leverkuzena nad Frajburgom (3-1), kao i remi Hofenhajma i Nirnbergba (2-2).

Hanover je na svom terenu savladao Volfsburg sa 2-0, a posao domaćima je bio olakšan isključenjima dvojice fudbalera ''Vukova''.

Od 18:30h večeras još igraju Braunšvajg i Verder.