BL - Novi ''šamar'' Hofenhajmu, u režiji Junuzovića

nedelja 13.09.2015.
17:41

Prva od dve današnje utakmice četvrtog kola Bundeslige odigrana je u Hofenhajmu, gde je Verder kao gost u nadoknadi vremena osvojio sva tri boda.

Beta/AP photo/dpa,Carmen Jaspersen

U pretposlednjoj utakmici četvrtog kola Bundeslige, fudbaleri Verdera savladali su domaći Hofenhajm sa ubedljivih 3-1.

Konačan rezultat ne odaje pravu sliku razvoja događaja, imajući u vidu da se u nadoknadu vremena ušlo nerešenim rezultatom, 1-1.

Na prvi gol na današnjoj utakmici čekalo se do 45. minuta, kada je Zlatko Junuzović na asistenciju Uđe doveo Verder u vođstvo.

Posle samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu, Vargas je izjednačio na 1-1 i taj rezultat je ostao na snazi sve do 92. minuta, kada Entoni Uđa postiže drugi gol za goste, a konačnih 1-3 postavio je Junuzović, svojim drugim golom, u poslednjim trenucima utakmice.

Ovo je Verderu druga pobeda, sada tim iz Bremena ima sedam osvojenih bodova, a Hofenhajm je pri samom dnu tabele, sa jednim bodom u prva četiri kola.

Poslednja utakmica 4. kola igra se u Gelzenkirhenu, gde je Šalke dočekao ekipu Majnca od 17:30h.