nedelja 04.03.2018.
19:57

I dalje nemaju pravu konkurenciju u Bundesligi...

Epa/Ronald Wittek

U poslednjoj utakmici 25. kola nemačke Bundeslige, Bajern je večeras kao gost savladao Frajburg sa ubedljivih 4:0.

Na vođstvo aktuelnog šampiona čekalo se 25 minuta, kada je Švolou postigao autogol, a samo tri minuta kasnije prednost Bajerna duplirao je Toliso.

Praktično je već tada bilo rešeno pitanje pobednika, a do kraja meča Bajern je stigao do još dva pogotka.

Na 3:0 povisio je Vagner posle devet minuta igre u drugom poluvremenu, a konačan rezultat postavio je Tomas Miler u 69. minutu, na asistenciju Kimiha.

Ovo je Bajernu 20. trijumf u 25 odigranih kola, za ''plus 20'' na vrhu tabele, u odnosu na drugoplasirani Šalke.

Do kraja sezone ostalo je još devet kola, šampionska trka je odavno rešena, samo se čeka da Bajern to i teoretski potvrdi za još par utakmica.