BL - Neefikasno u Majncu, Huntelar 'rešetao' u Gelzenkirhenu

• Autor: Miloš Marković

• 28. april 2013.

• 19:46

U prvom meču nedeljnog programa 31. kola nemačkog prvenstva, Majnc i Ajntraht su podelili plen. Kolo kompletirano ubedljivom pobedom Šalkea, uz het-trik Huntelara.

Majnc i Ajntraht otvorili su nedeljni program 31. kola u nemačkoj Bundesligi.

Ishod meča krajnje miroljubiv, utakmica je završena najmanje popularnim rezultatom 0:0.

Majnc je ovim remijem propustio priliku da popravi svoj plasman na tabeli Bundeslige i domogne se devete pozicije.

Sa druge strane, Ajntraht je bodom zadržao prednost ispred Frajburga na petom mestu i tako ostao u konkurenciji za mesto koje garantuje evropska takmičenja.

Za razliku od duela u Majncu, meč u Gelzenkirhenu bio je mnogo sadržajniji i efikasniji. Šalke je pred svojim navijačima ubedljivo savladao Hamburg rezultatom 4:1 i izdvojio se na četvrtom mestu na tabeli.

Poveli su gosti već u 5. minutu golom Jansena, ali je odgovor domaćih bio ekspresan. Samo pet minuta kasnije Bastos je izjednačio, a u 21. Huntelar doneo potpuni preokret Šalkeu - 2:1.

U nastavku, još dva gola raspoloženog Huntelara! Prvo u 58. minutu posle asistencije Rafaela, a het-trik je upisao osam minuta kasnije za konačnih 4:1.