17:23

Hofenhajm ponizio Keln, Šalke nastavio sa sjajnim partijama, Štutgart i Hamburg remizirali.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fenomenalna partija Hofenhajma protiv Kelna koji mora na neku novu šok terapiju ako misli da ostane u ligi.

Bilo je velikih, ogromnih 6:0, Keln je primio čak pet golova u drugom poluvremenu, izgledali su gosti kao razbijena vojska. Jojić ponovo nije igrao zbog povrede kuka.

Gnabri je bio strelac dva gola, Ut takođe, strelci su još bili Rup i Zuber.

Hanover i Lajpcig su odigrali sjajnu utakmicu, lepu za gledanje, na kraju 5 golova i pobeda gostiju 2:3. Imali su u dva navrata dva gola prednost gosti iz Lajpciga. Forsberg je doveo goste u prednost, Orban je povisio na 2:0, ali je Sane smanjio u 71. minutu na 1:2. Poulsen je ponovo doveo Lajpcig do dva gola prednosti, da bi Fulkrug doneo nadu Hanoveru da može do boda.

Šalke je slavio protiv Frajburga sa 2:0, meč su završili i sa igračem više i tako nastavili sjajnu seriju ka plasmanu u LŠ.

Kaliđuri je iz penala uspeo da postigne gol za prednost domaćih, da bi kapiten gostiju Petersen za samo minut zbog prigovora i konstantnog verbalnog napada na sudiju dobio dva žuta kartona.

Burgšteler postavlja konačnih 2:0 u 73. minutu utakmice.

Matija Nastasić nastavlja sa sjajnim partijama, i danas je odigrao svih 90 minuta za Šalke.

Leverkuzen i Augsburg su odigrali bez golova, a pobednika nije bilo ni u duelu Štutgarta i Hamburga.

Luis Holtbi je doveo goste u prednost od 1:0, da bi u 44. minutu Ginček izjednačio na 1:1.

Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta u dresu Hamburga.

Šalke - Frajburg 2:0
Hanover - Lajpcig 2:3
Štutgart - Hamburg 1:1
Leverkuzen - Augsburg 0:0
Hofenhajm - Keln 6:0.