BL: Mreže mirovale u Lajpcigu

nedelja 28.10.2018.
17:27

U okviru devetog kola Bundeslige, na "Red Bul Areni" u Lajpcigu gostovao je posrnuli Šalke.

EPA/FELIPE TRUEBA

Fudbaler RB Lajpciga dočekali su Šalke na svom terenu, nakon 90 minuta nije bilo pobednika, ali ni golova, meč okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Domaćin je dominirao, ali nije uspevao da stvori ozbiljnije prilike pred protivničkim golom, prvi su čak pripretili i gosti iz Gelsenkirhena, Embolo je tukao glavom u 29. minutu iz dobre pozicije, ali je lopta otišla pored desne stative u gol aut.

U drugom delu igre najpre nova šansa za goste, Mekeni je šutirao nakon novog kornera, ali je prebacio loptu preko gola.

Samo dva minuta kasnije, gol postiže domaćin, ali ga je glavni arbitar poništio, zbog ofsajda u kojem se našao Jusuf Poulsen.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih šansi, rezultat je ostao nepromenjen, gosti mogu biti zadovoljni bodom.

Lajcpig sa 16 bodova peti na tabeli, dok je Šalke tik iznad zone ispadanja sa samo sedam bodova.